24 maja na obiektach Com-Com Zone w Krakowie dokończona została rywalizacja w finale wojewódzkim turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Awans do finału ogólnopolskiego wśród dziewcząt U-10 uzyskały nasze małe „Jagiellonki” z Akademii Młodych Jagiellonek.

Turniej otworzył prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej Ryszard Kołtun, natomiast nagrody wręczali: były reprezentant Polski Marek Motyka, trenerzy Mobilnego Akademii Młodych Orłów Jacek Matyja i Krystian Pać oraz wojewódzcy koordynatorzy turnieju Józef Cichoń i Mariusz Wrażeń. Do rywalizacji stanęło 37 drużyn, emocji było wiele, zwłaszcza wśród 10-latek, bowiem każda z drużyn marzyła o wyjeździe do stolicy. Po eliminacjach na placu boju pozostały cztery drużyny: Staszkówka Jelna, AZS UJ, Respekt Myślenice i AP Przeciszów. W półfinale „Jagiellonki” pewnie pokonały Staszkówkę, za to niesamowicie zacięta rywalizacja miała miejsce pomiędzy dwoma kolejnymi ekipami. Respekt objął prowadzenie, by przegrywać 1-2 i zdobyć zwycięską bramkę w ostatniej akcji meczu. W finale górą był AZS UJ prowadzony przez Jacka Ćwika, który pokonał zespół z Myślenic 4-0. Najlepszą strzelczynią turnieju w kategorii U-10 została nasza Amelia Bigas, a MVP całego turnieju – Mira Peszt.

Finał ogólnopolski odbędzie się na Stadionie Narodowym w warszawie w dniach 12-14 czerwca. Małopolskę reprezentować będą: Respekt Myślenice (U-12 dziewcząt), AZS UJ Kraków (U-10 dziewcząt), SP 2 Zakopane (U-12 chłopców) i AserekTeam Gorlice (U-10 chłopców). Brawo!

Źródło artykułu i zdjecia: wwww.mzpnkrakow.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.