Przed nami przedostatnia, 21 kolejka Ekstraligi Kobiet, w której AZS UJ Kraków podejmie na własnym boisku drużynę KKPK Medyk Konin.

Przyjezdne z Konina rokrocznie wymieniane są jako kandydatki do medalu i również w tym roku potwierdzają tę tezę, będąc w ścisłej czołówce. Na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zajmują 4 miejsce w tabeli z dorobkiem 41 punktów i zachowują jeszcze matematyczne szanse na brązowy medal – do ostatniego miejsca na podium tracą tylko 4 punkty. W ubiegłej kolejce EK Medyk w ostatnich minutach wypuścił remis z wiceliderem UKS SMS Łódź, co może przeważyć o końcowym rezultacie.

Jagiellonki natomiast w ubiegły weekend udały się do odległego Gdańska, by zmierzyć się
z tamtejszym AP LOTOS Gdańsk. Mimo widocznej przewagi, nie udało się zdobyć 3 punktów
i mecz zakończył się remisem 0:0. Mimo że Kraków zajmuje miejsce w środku tabeli i nie walczy
o medale, to ostatnie dwa spotkania zagra na pewno na 100% i z pełnym zaangażowaniem. Żeby jednak myśleć o pozytywnym wyniku w sobotę, krakowska defensywa będzie musiała wyłączyć
z gry świetnie dysponowaną ostatnim czasem Annę Gawrońską. Jesienne spotkanie pomiędzy drużynami zakończyło się przegraną AZS-u 0:2, a gole dla Konina zdobywały Dominika Kopińska oraz Julia Maskiewicz.

Mecz pomiędzy AZS UJ Kraków, a KKPK Medykiem Konin odbędzie się 22 maja o godzinie 12:00 na stadionie KS Prądniczanki Kraków, ul. Boboli 5. Zapraszamy kibiców na stadion,  na który
(w związku z obostrzeniami) może wejść do 300 osób. Nieobecnym polecamy transmisję na żywo – kanał YouTube AZSUJ TV.

___________________
fot. dziennikpolski24.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.