Zapraszamy na zapowiedź 19 kolejki Ekstraligi Kobiet, w której Jagiellonki podejmą u siebie aktualnego lidera tabeli – KKS Czarnych Sosnowiec.

Niedzielne spotkanie, oprócz meczu Olimpii Szczecin z GKS Katowice, zapowiada się na hit kolejki. Jeszcze parę tygodni temu można było zakładać, że przy takiej formie obu drużyn murowanym faworytem będzie ekipa gości. Patrząc jednak na ostatnie wyniki Czarnych: remis 0:0 z UKS SMS Łódź, „tylko” 3:0 z beniaminkiem ROW-em Rybnik i przegrana 3:1 z Medykiem Konin, wygląda na to, że tzw. Lokomotywa  z Sosnowca lekko wyhamowała.

Ostatnie mecze AZS-u mogą napawać optymizmem. Wygrana 5:1 z KKP Bydgoszcz oraz wygrana 4:0 z Rolnikiem Głogówek oprócz dużej ilości goli, niosły za sobą również dobrą grę. Nawet remis 3:3 z Olimpią pokazał, że zespół wreszcie umie powalczyć również w końcówce meczu, nie zostawiając przebiegu ostatnich minut pod dyktando przeciwniczek. Mimo iż w 3 ostatnich kolejkach Ekstraligi na drodze Jagiellonek stawały zespoły niżej notowane, wierzymy, że również liderowi postawią one ciężkie warunki. Tak było w ostatnim bezpośrednim starciu między tymi drużynami, gdzie spotkanie pucharowe musiało rozstrzygnąć się dopiero w karnych. Przez 120 minut utrzymał się wynik 0:0.

Początek spotkania w niedzielę 9 maja o godzinie 18:00 na stadionie KS Prądniczanka Kraków. Mecz odbędzie się bez udziału publiczności, na transmisję zapraszamy na kanał AZSUJ TV na YouTube.