Aktualny sezon Ekstraligi Kobiet zbliża się ku końcowi. W najbliższy weekend Jagiellonki udadzą się do odległego Gdańska, by zmierzyć się z tamtejszym AP LOTOS.

Gdańszczanki aktualnie zajmują 9 miejsce w tabeli z 17 punktami na koncie. Dzięki ostatniej wygranej 1:0 z drużyną ROW Rybnik zapewniły sobie bezpieczne utrzymanie, a więc udział w Ekstralidze w przyszłym sezonie. Punkty do swojego dopisywały głównie po meczach z zespołami
z drugiej części tabeli.

Krakowianki w ostatniej kolejce EK zanotowały porażkę z zespołem KKS Czarni Sosnowiec,  jednak postawienie się liderowi, strata tylko jednego gola oraz ofensywne przebudzenie w drugiej połowie, powinny stawiać AZS w roli faworyta. Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się wynikiem 3:1 dla Jagiellonek, a gole dla naszego zespołu strzelały Daleszczyk, Solawa oraz Bryzek.

Mecz pomiędzy AP LOTOS Gdańsk, a AZS UJ Kraków odbędzie się 16 maja o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim BCS w Bydgoszczy. Na transmisję na żywo zapraszamy na kanał YouTube gospodarzy – AP LOTOS Gdańsk.

________________
fot. kobiecyfutbol.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.