W rozegranym awansem spotkaniu z ISD-AJD GOL Częstochowa zespół AZS UJ Kraków zremisował na wyjeździe 4:4. Mecz rozpoczął się niekorzystnie dla Jagiellonek, gdyż już w 3 minucie spotkania sytuację sam na sam z Karoliną Klabis, wykorzystała dobrze w tym dniu dysponowana Justyna Wójcik. Stracona bramka podziałała na zawodniczki z Krakowa jak zimny prysznic i do przerwy Jagiellonki uzyskały dwu bramkową przewagę, a na listę strzelczyń wpisały się kolejno: Kinga Wilk, Anna  Zapała i Natalia Malota.

Druga połowa rozpoczęła się od wysokiego pressingu zespołu z Częstochowy. Już w 2 minucie drugiej odsłony GOLarki zdobyły kontaktową bramkę, kiedy to strzał Renaty Uchnast z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę, a odbitą piłkę do bramki skierowała Sonia Sikorska. Mecz się bardziej wyrównał aż do 35 minuty, kiedy to w ciągu 5 minut Jagiellonki straciły 2 bramki i do samego końca musiały walczyć o remis. W 35 i 36 minucie najpierw po rykoszecie, a następnie po niefortunnej interwencji w polu bramkowym AZS UJ Kraków „podarował” bramki Częstochowie. Strzelczyniami były kolejno Justyna Wójcik i Oliwia Pająk.

Na niespełna 2 minuty do końca UJ przegrywał 4:3. Ostatnie 2 minuty Jagiellonki grały w przewadze, stwarzając kilka dogodnych sytuacji. Na 20 sekund przed końcem, po strzale Anny Zapały z rzutu wolnego, przytomnie w polu bramkowym zachowała się bramkarka Jagiellonek Karolina Klabis kierując piłkę w światło bramki, a na linie bramkowej jej strzał dobiła jeszcze Ewelina Bolko.

Jagiellonki po 3 meczach mają 4 punkty a w najbliższej zaległej kolejce mecz derbowy ze Słomniczanką Słomniki.

AZS UJ Kraków: Klabis – Wilk, Zapała, Sitarz, Wójcik – Maziarz, Bolko, Kubaszek, Bryzek – Dul, Malota, Ładocha, Nieciąg – Kalita

ISD AJD Gol Częstochowa: Ciupa – Sikorska,  Uchnast, Włodarz, Wójcik, Koszownik, Drapacz, Krawczyk, Miniak, Pająk, Styczarz, Woszczyńska

Możliwość komentowania została wyłączona.