W niedzielne popołudnie krakowski AZS UJ pewnie pokonał Zamłynie Radom 5:0 w czwartej kolejce I ligi kobiet.

Mecz ostatniego w tabeli Zamłynia z AZS UJ był jednostronnym widowiskiem. Już pierwsze 15 minut w zasadzie przesądziło losy meczu. Najpierw w 7. minucie z rzutu wolnego z boku pola karnego Katarzyna Kasprzycka tak dośrodkowała piłkę, że ta wpadła do siatki „za kołnierz” Martyny Trzos. Później po akcji Magdy Knysak Karolina Dul nie miała problemów by skierować po raz drugi piłkę do siatki. Najlepszą okazję dla Zamłynia w I połowie miała Beata Janicka, ale po jej indywidualnej akcji dobrą interwencją popisała się Karolina Kowalczyk.

Druga połowa to także dominacja AZS UJ. Tylko słaba skuteczność zawodniczek z Krakowa spowodowała, że wynik nie zmieniał się aż do 60 minuty. Wtedy to Anna Zapała w końcu wykorzystała swoją sytuację i strzeliła trzecią bramkę. Krakowianki nie forsując zbytnio tempa zdobyły jeszcze dwie bramki. W 75. minucie w polu karnym faulowana była Magda Knysak i sędzia bez wahania wskazała na rzut karny, który pewnym strzałem wykorzystała sama poszkodowana. W ostatniej akcji meczu wynik na 5:0 ustaliła Lucyna Kuśmierczyk, która udanie zamknęła dośrodkowanie z lewej strony. W międzyczasie Zamłynie mogła zdobyć honorową bramkę, ale próbę lobu w wykonaniu Klaudii Kacprzak dobrze wybroniła Karolina Kowalczyk.

AZS UJ Kraków – Zamłynie Radom 5:0 (2:0)
Bramki: Kasprzycka 7, Dul 14, Zapała 60, Knysak 76 (k), Kuśmierczyk 90

AZS UJ: Kowalczyk – L. Kuśmierczyk, Kasprzycka (83 Juszczak), Helizanowicz, Ładocha – Podżus, Wójcik, Wilk, Knysak – Dul, Zapała (70 Rudzka)

Zamłynie: Trzos – Kacprzak, E. Kuśmierczyk, Nowek (55 Wieczorek), Różalska, Okrój, Sławińska, Janicka, Kutera, Zychla, Marcinkowska (73 Cichońska)

przygotował: Łukasz Preiss