Unifreeze Górzno – AZS UJ Kraków 2:3 (1:3)
Grochowska 34, Hossa 48 – Maziarz 18, Nieciąg 20, Sitarz 41.
AZS UJ: Kalita – Woźniak (35 Wójcik), Konopka, Wilk, Bartosiewicz (60 Dul) – Bolko, Kubaszek, Sitarz, Nieciąg (35 Malota), Maziarz, Zapała (85 Ładocha).

Zakończyła się faza zasadnicza w piłkarskiej Ekstralidze kobiet. AZS UJ Kraków zagra pięć meczów w grupie słabszej, ale ma solidny zapas punktowy. W zasadzie jedna wygrana powinna wystarczyć, by uniknąć spadku, który dotknie dwóch najsłabszych drużyn.

W perspektywie gry o utrzymanie bardzo ważny był mecz w Górznie, który zakończył się sukcesem Jagiellonek. Szybko uzyskały one znaczna przewagę i najpierw Maziarz w sytuacji jeden na jeden, następnie Nieciąg w szczęśliwych okolicznościach, wreszcie Sitarz po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Maziarz wpisywały się na listę strzelców. Gospodynie bardzo się starały, ale znakomicie w bramce spisywała się Aleksandra Kalita, dla której był to debiut w ekstraklasie. W drugiej połowie gra AZS UJ nie była już tak dobra. Nerwowa była też końcówka, ale ostatecznie podopieczne Krzysztofa Kroka utrzymały przewagę.

Najlepszą drużyną po sezonie zasadniczym jest Górnik Łęczna, drugi jest obrońca tytułu Medyk Konin.

Źródło: Paweł Panuś

Zdjęcie: FB https://www.facebook.com/KsUnifreezeGorzno/

Możliwość komentowania jest wyłączona.