SZTORM AWFIS: Natalia Sadowska – Natalia Świętoniowska, Aleksandra Rucińska, Angelika Bużan, Klaudia Kamińska, Marta Stasiulewicz, Krystyna Cywińska (55′ Dominika Kopińska), Olga Sirant, Karolina Wierzbicka, Klaudia Słowińska, Anna Kowalczyk

AZS UJ: Karolina Klabis – Małgorzata Bartosiewicz, Magdalena Knysak, Magdalena Konopka, Katarzyna Ładocha, Ewelina Bolko (88′ Agnieszka Bryzek), Kinga Wilk (86′ Kamila Ferfercka), Anna Zapała, Karolina Dul, Justyna Maziarz (85′ Aleksandra Łagowska), Natalia Sitarz

Bramki:

0:1 Magdalena Konopka 15′
0:2 Justyna Maziarz 72′
0:3 Natalia Sitarz 86′

Zwycięstwo w Białej Podlaskiej dawało przekonanie, że kolejny mecz powinien być równie udany w wykonaniu zawodniczek AZS-u.

Tak też było i w Gdańsku. Mecz lepiej rozpoczęły Jagiellonki i po 15 minutach znaczącej przewagi, bramkę po rzucie rożnym, wykonywanym przez Magdalenę Knysak, uderzeniem prawą nogą zdobyła Magdalena Konopka.

Po straconej bramce odważniej zaatakowały gospodynie, jednak zawodniczki z Krakowa umiejętnie neutralizowały poczynania ofensywne Gdańszczanek. Przez cały mecz Sztorm oddał kilka niegroźnych strzałów i tylko raz w 75 minucie bramkarka Krakowianek musiał złapać piłkę po strzale z okolic jedenastego metra oddanego przez zawodniczkę z Gdańska.

Kontrolująca przez dziewięćdziesiąt minut przebieg spotkania drużyna Akademiczek, strzeliła pod koniec pojedynku dwie kolejne bramki. Na 2-0 przepięknego gola, strzałem z 30 metrów zdobyła Justyna Maziarz, a w 86 minucie wzorowy kontratak bramką na 3-0 po podaniu Justyny Maziarz zakończyła Natalia Sitarz.

Wygrana w drugim kolejnym meczu pozwoliła drużynie AZS UJ Kraków awansować na siódme miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do drużyny z Żywca.

W najbliższą niedzielę o godzinie 11.00 Krakowianki podejmą drużynę AZS Wrocław i liczymy na kolejny dobry mecz i kolejną zdobycz punktową.