W kolejnej rundzie Pucharu Polski Jagiellonki grały z KS Rysy Bukowina Tatrzańska na boisku Szarotki Rokiciny Podhalańskie. Po przybyciu na miejsce oraz oględzinach boiska(na załączonym obrazku) założenie na to spotkanie mogło być tylko jedno: rozegrać mecz bez złapania kontuzji.

Od pierwszego do ostatniego gwizdka sędziego na boisku (dla którego nie udało się ostatecznie odszukać dokumentu potwierdzającego jego odbiór do rozgrywek) panował wszędobylski chaos. W takich warunkach dużo lepiej czuła się drużyna gospodarzy i to ona – po bramce Maciżąki – wyszła na prowadzenie. Do przerwy wynik brzmiał 1:0. W drugiej części gry obraz gry się nie zmienił. Krakowianki natomiast próbowały zawiązać (na ile to możliwe) grę. Kilka minut po przerwie w polu karnym faulowana była Agnieszka Bryzek lecz sędzia nie podyktował jedenastki. Chwilę po tym swoją bramkę zdobyła Natalia Sitarz, która otrzymała podanie na linii pola karnego od Justyny Maziarz. Pan sędzia ustawiony na środku boiska (nie miał do dyspozycji asystentów) odgwizdał pozycję spaloną nie uznając bramki dla AZSu. W samej końcówce Rysy strzeliły jeszcze 2 bramki. Najpierw Halina Półtorak strzałem z 20 metrów w samo okienko nie dała szans na skuteczną interwencję Karolinie Klabis, a kilka minut później w zamieszaniu podbramkowym piłka spadła pod nogi Misiury, która z najbliższej odległości ustaliła wynik spotkania.

Tym samym drużyna AZS UJ Kraków odpadła z tegorocznej edycji Pucharu Polski.

SKŁAD:

Klabis – Łagowska, Zapała, Knysak, Daptuła – Dul, Ferfecka (46’ Howińska), Porosło (46’ Bryzek), Bolko (60’ Włodarz), Maziarz – Sitarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.