W środę, 4 września 2013r. piłkarkom AZS UJ przyszło zmierzyć się w rozgrywkach Pucharu Polski z drugoligową Zielonką Wrząsowice.

Spotkanie przebiegało pod dyktando naszego zespołu, który już po 10 minutach i bramkach napastniczek prowadziły 2:0. W 6 minucie Aleksandra Giza otworzyła wynik spotkania po dośrodkowaniu z lewej strony Małgorzaty Bartosiewicz. Druga bramka padła, po szybkiej wymianie piłki przez obydwie napastniczki Justyna Maziarz otrzymała dobre podanie od Aleksandry Gizy i nie dała szans bramkarce gospodyń. W 23 minucie swoje trafienie zaliczyła Małgorzata Bartosiewicz po podaniu Justyny Maziarz i do przerwy wynik brzmiał 3:0. Cała I połowa, to nieustanna wymiana piłki między zawodniczkami AZS i wielokrotne próby zdobycia bramki.

W przerwie trener AZS UJ Bartłomiej Łukacz dokonał sześciu zmian, dzięki czemu wszystkie zawodniczki z pola mogły wykazać się swoimi umiejętnościami. Tempo rozgrywania akcji nie spadało, co przyniosło kolejne trafienia i już po 4 minutach II części gry Kinga Wilk podwyższyła wynik na 0:4. Tym razem asystę zaliczyła Magdalena Gozdecka. Kolejne 2 minuty i Justyna Maziarz skompletowała „doppel pack”. Podawała Natalia Sitarz, podobnie jak 5 minut później przy bramce Magdaleny Gozdeckiej. Swoją aktywność Natalia zwieńczyła golem, którym na 20 minut przed końcem spotkania ustaliła wynik na 0:7. Tym razem to Magdalena Gozdecka zrewanżowała się dogrywając piłkę, z której napastniczka zdobyła bramkę.

Należy podkreślić, że zawodniczki defensywne nie dopuściły ani raz do zagrożenia pod bramką Anny Popławskiej. Szybko i sprawnie rozgrywały też piłkę w poczynaniach ofensywnych, co pozwalało wypracować dużo wolnego miejsca w okolicach pola karnego przeciwniczek. Akcje prowadzone raz jednym, raz drugim skrzydłem zmuszały zawodniczki Zielonki do biegania i siały spustoszenie w szeregach obronnych gospodyń.

Niniejszy mecz był bardzo dobrym przetarciem przed nadchodzącym spotkaniem  ligowym, które odbędzie się w sobotę w Katowicach z tamtejszym AZSem AWF.

PP: ZIELONKA Wrząsowice : AZS UJ Kraków 0:7 (0:3)
Bramki: Maziarz x2, Giza, Bartosiewicz, Wilk, Gozdecka, Sitarz

AZS UJ: Popławska – Markiewicz (46 min. Podżus), Helizanowicz, Adamska (46 min. Kuśmierczyk) – Gozdecka, Ładocha, Bartosiewicz (46 min. Gruszka), Zapała (46 min. Darda), Szymkowiak (46 min. Wilk) – Giza (46 min. Sitarz), Maziarz