PP: AZS UJ Kraków – Wanda Kraków 2:0 (1:0)

Dzień po spotkaniu z Reprezentacją Polski U-19, Jagiellonkom przyszło się zmierzyć w półfinale Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim.

Pomimo rozegranego przez gospodynie dzień wcześniej meczu, całe spotkanie przebiegało pod dyktando AZS UJ. Jednocześnie szansę do zaprezentowania się dostało kilka zawodniczek z szerokiej kadry zespołu, między innymi wracająca po kontuzji Angelika Biskup.

Próżne było oczekiwanie na emocje w niniejszym spotkaniu. Niemal całe 90 minut rozgrywane było na połowie Wandy, która z kolei praktycznie nie stworzyła zagrożenia pod strzeżoną przez Annę Popławską bramką Jagiellonek. Jedynie nieskuteczność gospodyń, nierówne i małe boisko spowodowały, że wynik meczu nie był wyższy.

W pierwszej połowie bramkę na 1:0, uderzając z rzutu wolnego strzeliła Kinga Wilk. Natomiast wynik spotkania ustaliła mocnym strzałem lewą nogą Małgorzata Bartosiewicz, wykorzystując podanie Justyny Maziarz.

Tym samym bez problemów drużyna AZS UJ Kraków awansowała do finału Pucharu Polski Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, który rozegra we wtorek, 24 września 2013r. w Sobolowie z tamtejszym Naprzodem.

PP: AZS UJ Kraków – Wanda Kraków 2:0 (1:0)
Bramki: Wilk, Bartosiewicz

AZS UJ: Popławska, Markiewicz (46. Gozdecka), Darda, Adamska, Wilk (46. Knysak), Porosło (46. Gruszka), Dul, Szymkowiak, Ładocha (55. Biskup), Maziarz, Sitarz (46. Bartosiewicz)

Możliwość komentowania jest wyłączona.