AZS UJ KRAKÓW – TS MITECH ŻYWIEC 1:6 (0:2)
0:1 P.Wiśniewska (23′)
0:2 Chrzanowska (40′)
0:3 P.Wiśniewska (46′)
0:4 P.Wiśniewska (70′)
0:5 Nieciąg (72′)

1-5 Konopka (77’)
1:6  Gębka (88′)

SKŁAD

Kalita – Grzywińska , Gozdecka , Knysak (Konopka 46), Malota (Ładocha 70) – Sitarz (Bolko 46’ ) , Zapała (Dul 46’), Wilk, Bryzek ,Łagowska – Kuciel ( Ferfecka 70)

Hudecka – Rżany, Zasada, Prokop, Wnuk (55′ Nieciąg), Droździk, Suskova (80′ K.Wiśniewska), Frączek, Chrzanowska (55′ Gębka), P.Wiśniewska, Rozmus (70′ Zeman)

Na 1/8 finału Pucharu Polski zakończyły zmagania Jagiellonki ulegając Mitechowi Żywiec na własnym boisku 1-6.

Mecz był bardzo otwartym spotkaniem w szczególności ze strony akademiczek i ta chęć utrzymywania się przy piłce i ryzykowania w budowaniu akcji, w wielu przypadkach kończyła się na stracie piłki i sytuacjach bramkowych drużyny z Żywca.

Mecz obfitował w wiele sytuacji ze strony Mitechu jak i Akademiczek, ale te pierwsze były bardziej konkretne i lepiej wykorzystywały stwarzane przez siebie sytuacje. Drużyna AZS-u dobrze radziła sobie w utrzymaniu piłki do pola karnego przeciwniczek jednak największą bolączką było tworzenie klarownych sytuacji bramkowych. Jedyny gol dla gospodyń padł z rzutu karnego, którego na raty strzeliła Magdalena Konopka.

Mecz ten był idealnym sprawdzianem dla zawodniczek mniej grających w meczach ekstraligowych i pokazał, w którą stronę trzeba podążać by osiągnąć poziom trzeciej drużyny poprzedniego sezonu w Ekstralidze Kobiet.

Możliwość komentowania jest wyłączona.