Do obecnego sezonu drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego przystąpiła w mocno odmienionym składzie personalnym niż miało to miejsce w sezonie ubiegłym. Z różnych względów z zespołu odeszło 9 zawodniczek pierwszej drużyny:
• Andżelika Dąbek i Agnieszka Szymkowiak do Zagłębia Lubin,
• Karolina Gruszka do Czarnych Sosnowiec,
• Lucyna Kuśmierczyk do Bronowianki Kraków
• Kamila Darda i Sandra Podżus do KS Rysy Bukowina Tatrzańska,
• Aleksandra Giza i Bogusława Helizanowicz do Zielonki Wrząsowice, gdzie na wypożyczenie trafiła również Karolina Dul.

W świetle powyższego Zarząd Klubu podjął decyzję o wycofaniu z rozgrywek II ligi zespołu rezerw i włączeniu większości zawodniczek do kadry pierwszego zespołu. Jedynymi wzmocnieniami kadry było wypożyczenie z trzecioligowej Starówki Nowy Sącz młodej, zdolnej bramkarki – Wiolety Myjak oraz pozyskanie Magdaleny Howińskiej z Bronowianki Kraków i Karoliny Piertuszka oraz Pauliny Włodarz z Podgórza Kraków.
W obliczu takich zmian kadrowych Jagiellonki nie były stawiane w roli faworyta rozgrywek I ligi grupy południowej. W kadrze drużyny, która reprezentowała AZS Uniwersytet Jagielloński w rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 AZS UJ wystąpiło 20 zawodniczek:

1. Adamska Anna
2. Bartosiewicz Małgorzata
3. Bąk Justyna
4. Biskup Angelika
5. Gozdecka Magdalena
6. Howińska Magdalena
7. Knysak Magdalena
8. Ładocha Katarzyna
9. Łagowska Aleksandra
10. Łaskawska Malwina
11. Markiewicz Monika
12. Maziarz Justyna
13. Myjak Wioleta
14. Pietruszka Karolina
15. Popławska Anna
16. Porosło Wiktoria
17. Sitarz Natalia
18. Wilk Kinga
19. Włodarz Paulina
20. Zapała Anna

KADRA:
http://azsujkrakow.pl/azs-uj-krakow/kadra/#gallery

Jak pokazał początek sezonu nie łatwo jest zestawić zespół, z którego odeszła taka ilość zawodniczek. Ze względu na nowe ustawienie i z konieczności wystawianie zawodniczek na innych pozycjach niż grały dotychczas, drużyna potrzebowała czasu by zacząć funkcjonować zgodnie z oczekiwaniami. O ile sam sposób gry Jagiellonek mógł się podobać, to w starciu z silniejszymi przeciwnikami zdarzały się błędy indywidualne, których efektem były tracone bramki. Jednocześnie dało się zauważyć pozytywny charakter drużyny i mentalność zwycięzców, która za każdym razem pozwalała odwrócić losy meczów, które nie układały się zgodnie z wcześniej obranym scenariuszem.

Już w pierwszej kolejce, w starciu na boisku ambitnego beniaminka – AZS PWSZ Wałbrzych Krakowianki prowadząc grę „nadziewały się” na kontry i dwukrotnie musiały gonić wynik, by na 4 minuty przed końcem spotkania doprowadzić do wyrównania 2:2.
http://azsujkrakow.pl/azs-pwsz-walbrzych-azs-uj-krakow-22-10/

Kolejnym „meczem na szczycie” było spotkanie trzeciej kolejki w Głogówku z tamtejszym Rolnikiem, gdzie znów indywidualne błędy decydowały, iż gospodynie wygrywały już 3:1. Jagiellonki i tym razem pokazały, że zawsze grają do końca o zwycięstwo i na minutę przed końcem spotkania wygrywały już 3:4. Niestety kolejny prosty błąd sprawił, że w doliczonym czasie gry Rolniczki wyrównały. Co prawda AZS zdobył jeszcze gola na 4:5, lecz nie został on uznany ze względu na pozycję spaloną.
http://azsujkrakow.pl/rolnik-glogowek-azs-uj-krakow-44-11/

Te spotkania pokazują, że drużyna pomimo młodego wieku (średnia 19,8 lat) jest przygotowana mentalnie na rywalizację o zwycięstwo w każdym meczu. Zawodniczki są mocno zmotywowane i nieustannie dążą do realizacji postawionych przed nimi celów.  Jak widać po wynikach, czas działał na korzyść drużyny Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdyż od czwartej kolejki (z resztą w drugiej w meczu z ULKS Bogdańczowice również) wygrywały już z wszystkimi przeciwnikami różnicą co najmniej 3 bramek, tracąc przy tym tylko dwie (z Widokiem Lublin 8:1 i Tomaszowem Mazowieckim 4:1). Z każdym meczem zawodniczki coraz lepiej się rozumiały na boisku, a błędy które się zdarzały potrafiły niwelować.

Więcej o meczach ligowych:
http://azsujkrakow.pl/azs-uj-krakow-widok-lublin-81-41/
http://azsujkrakow.pl/lks-korona-laszczow-azs-uj-krakow-07-03/
http://azsujkrakow.pl/azs-uj-krakow-wanda-krakow-30-20/
http://azsujkrakow.pl/muks-sokol-kolbuszowa-dolna-azs-uj-krakow-03-01/
http://azsujkrakow.pl/muks-dargfil-tomaszow-mazowiecki-azs-uj-krakow-14-02/

Tym samym po rundzie jesiennej sezonu 2014/2015 drużyna AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego plasuje się na pierwszym miejscu w tabeli z dorobkiem 23 punktów w 9. meczach z zanotowaną największą liczbą strzelonych bramek (40)oraz najmniejszą straconych spośród wszystkich drużyn (7). Zespół zremisował tylko dwa wyjazdowe spotkania(z drugą i z trzecią drużyną w tabeli), resztę wygrała i nie doznała żadnej porażki. Zimę spędzi więc na fotelu lidera.

Pozytywnie należy ocenić również start Jagiellonek w tegorocznej edycji Pucharu Polski, w którym drużyna wygrała cztery spotkania – jednocześnie zdobywając Puchar Polski na szczeblu Małopolski – i dopiero w walce o ćwierćfinał rozgrywek zaznała goryczy porażki, przegrywając z aktualnym wicemistrzem Polski – Górnikiem Łęczna.

Już 16 listopada ten sam zespół – niestety również osłabiony kadrowo – zacznie zmagania w Ekstralidze futsalu kobiet, gdzie bronić będzie zdobytego przed rokiem tytułu Mistrza Polski. Miejmy nadzieję, że dziewczyny zaprezentują ten sam charakter i pomimo odmienionego składu znów powalczą o najwyższe cele fundując kibicom ogromne emocje!

Możliwość komentowania jest wyłączona.