AZS UJ Kraków w swoim jedenastym meczu wywalczył pierwszy historyczny punkt w Ekstralidze.

Ekstraliga kobiet, 20.04.2013 r. godz. 11:00
Mitech Żywiec – AZS UJ Kraków 1:1 (1:1)
Wnuk 3 (k) – Darda 41

Mitech: Komosa – Zegan, Wiśniewska, Operskalska, Kuśnierz, Droździk (84 Rozmus), A. Żak, Zasada, Chrzanowska (46 Rżany) – Wnuk, Półtorak

AZS UJ: Dąbek – Markiewicz (71 Podżus), Helizanowicz, Darda, Kuśmierczyk, Adamska (78 Gozdecka), Wilk, Gruszka, Dul (88 Piskorz), Giza, Szymkowiak (71 Zapała)

Gospodynie do pierwszej wiosennej ligowej konfrontacji w 2013 roku przystąpiły w takim samym składzie jakim dysponowały w pierwszej części sezonu. Konkretne zmiany nastąpiły z kolei w ekipie akademiczek z Krakowa. Do podstawowej jedenastki oddelegowana została bramkarka Andżelika Dąbek oraz jej współpartnerka z pola Agnieszka Szymkowiak. Obie zawodniczki zostały pozyskane przez Jagiellonki z AZS Wrocław.

Ponadto od pierwszych minut w szeregach AZS UJ Kraków zaprezentowała się również była zawodniczka Zielonki Wrząsowice – Monika Markiewicz (debiut w Ekstralidze) oraz powracają na boiska najwyższego szczebla piłkarstwa kobiecego Kamila Darda. W meczu udziału nie wzięła natomiast m.in. pauzująca za czerwoną kartkę z jesiennego meczu przeciwko Unii Racibórz, Małgorzata Bartosiewicz.

Emocje, które pojawiły się już na początku spotkania nieco na wyrost zapowiedziały pasjonujące widowisko. Tuż po rozpoczęciu meczu w polu karnym akademiczek sfaulowana została Halina Półtorak. Rzut karny strzałem pod poprzeczkę wykorzystała Katarzyna Wnuk. Przed przerwą zdołała wyrównać Kamila Darda. Najbardziej doświadczona pod względem ilości gier w Ekstralidze zawodniczka Jagiellonek wpisała się na listę strzelczyń strzałem z rzutu wolnego. W drugiej połowie więcej goli już nie padło wobec czego spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Beniaminek AZS UJ Kraków dzięki sobotniemu remisowi wywalczył pierwszy punkt na boiskach Ekstraligi. Wcześniej trzy punkty zostały dopisane zespołowi Tomasza Kalety dzięki wycofaniu się z ligi Pogoni Women Szczecin. Aktualnie piłkarkom z Krakowa brakuje dziewięciu punktów, aby wyprzedzić znajdujące się na bezpiecznej ósmej pozycji GOSiRki Piaseczno. W porównaniu do GOSiRek, Jagiellonki mają jednak o jedno spotkanie rozegrane mniej.