W dniach od 20 do 26 lipca drużyna AZS Uniwersytet Jagielloński przebywała na obozie przygotowawczym przed zbliżającym się sezonem ligowym 2015/2016. Tym razem zespół wyjechał do podhalańskiej miejscowości Szaflary.

   Podczas zgrupowania drużyna trenowała 2 razy dziennie. Przed południem pracowała głównie nad motoryką, a w popołudniowych sesjach doskonaliła zachowania taktyczne przygotowane przez trenerów na kolejny sezon rozgrywek. Monotonię treningów urozmaicono odnową w termach Gorącego Potoku oraz wycieczką rowerową.

   Jagiellonki w trakcie zgrupowania rozegrały dwa mecze kontrolne. W pierwszej z gier miejscową, trzecioligową drużyną LKS Szaflary, po bramkach Magdaleny Howińskiej (3) oraz Natalii Sitarz, Anny Zapała i zasilającej od tego sezony szeregi AZSs-u Katarzyny Grzywińskiej wygrały 6:0. Dwa dni później przeciwnikiem była drugoligowa drużyna Rysy Bukowina Tatrzańska. Drugie spotkanie, w którym nie wystąpiły narzekające na urazy po pierwszym sparingu Karolina Dul, Katarzyna Ładocha, Natalia Sitarz i Paulina Włodarz zakończyło się wynikiem 9:0. A bramki dla Jagiellonek strzelały: Justyna Maziarz (4), Anna Zapała (2) oraz Agnieszka Bryzek, Magdalena Howińska i Katarzyna Grzywińska.

   Obydwa te sprawdziany pozwoliły wdrożyć w mecz trenowane schematy taktyczne i były dobrą okazją do wprowadzania nowych zawodniczek, które dołączą naszego zespołu i w najbliższym czasie zostaną formalnie uprawnione do rozgrywek. Należy je zatem uznać za bardzo pożyteczne, podobnie jak całe zgrupowanie.

   Mamy nadzieję, że wykonana na zgrupowaniu praca oraz wzmocnienia czynione przez zespół zaprocentują w nadchodzącym sezonie, przed rozpoczęciem którego drużyna rozegra jeszcze cztery mecze sparingowe – z Czarnymi Sosnowiec, 1 FC Katowice, Prądniczanką Kraków i na koniec z Rekoredm Bielsko Biała.

Możliwość komentowania jest wyłączona.