Kolejny sezon rozgrywek I ligi piłki nożnej kobiet przed nami. Zespół AZS Uniwersytetu Jagiellońskiego przystępuje do niego odmieniony zewnętrznie, można by rzecz nastąpiła kobieca zmiana image:)

Męska część zespołu, sztab szkoleniowy z Bartłomiejem Łukaczem, Krzysztofem Mastalerzem i Przemysławem Mosiołkiem pozostał bez zmian. Duże roszady nastąpiły natomiast w kobiecej części zespołu, z którym pożegnało się kilka zawodniczek:  Sandra Podżus, Bogusława Helizanowicz, Aleksandra Giza, Karolina Dul, Karolina Gruszka, które tworzyły go od samego początku oraz Kamila Darda, Andżelika Dąbek i Agnieszka Szymkowiak. Serdecznie dziękujemy za lata współpracy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z piłką.

W zbliżającym się sezonie drużyna rywalizować będzie na boiskach I ligi w nieco odmłodzonym składzie z zawodniczkami z mniejszym doświadczeniem, ale dużymi ambicjami i sercem do gry. Do zespołu dołączyły: Wioleta Myjak ze Starówki Nowy Sącz; Karolina Pietruszka i Paulina Włodarz z Podgórza Kraków oraz Magdalena Howińska z Bronowianki Kraków.

Zespół rozpoczął treningi w połowie lipca, efektem pracy w okresie przygotowawczym jest 5 zwycięstw, (http://azsujkrakow.pl/azs-uj-krakow/terminarz/) co prawda 4 z nich odniesione nad rywalami z grającymi w niższych klasach rozgrywkowych ale była także „wisienka na torcie” czyli zwycięstwo nad beniaminkiem Ekstraligi AZS AWF Katowice, z którym to nasz zespół rywalizował dwukrotnie w zeszłym sezonie doznając 2 porażek (3-0 i 2-0).

Cieszy dobra skuteczność, w 5 meczach zawodniczki strzeliły 22 bramki i straciły tylko 3, a to właśnie formacja obronna uległa największym przeobrażeniom. W ataku bardzo dobrze radzą sobie podstawowe zawodniczki zespołu Justyna Maziarz i Anna Zapała, liczymy, że utrzymają swoją formę z występów przedsezonowych (http://azsujkrakow.pl/hat-trick-ani-zapaly/). Odpowiedzialność za wyniki spocznie także na pozostałych, równie doświadczonych zawodniczkach, kapitan zespołu Kindze Wilk, Magdalenie Knysak, Małgorzacie Bartosiewicz oraz Annie Popławskiej. To one stanowić będą kręgosłup nowej drużyny, wierzymy że utrzyma on swoją stabilność. Pierwszy sprawdzian już 17 sierpnia w Wałbrzychu.

ZAPRASZAMY!

Kadra zespołu 2014/2015
http://azsujkrakow.pl/azs-uj-krakow/kadra/#gallery

Możliwość komentowania jest wyłączona.