Jagiellonki, kilka dni po odzyskaniu tytułu Mistrza Polski w Futsalu, udały się do Konina na inaugurację rundy wiosennej Ekstraligi Kobiet (boiska trawiaste) na mecz z Mistrzem Polski – Medykiem. Podopieczne trenera Krzysztofa Kroka dzielnie stawiły czoła koniniankom i porażka 1:4 wobec tej 0:12 w Krakowie wydaje się nienajgorszą inauguracją rozgrywek w tym roku. Sam mecz momentami przypominał pojedynek drużyn równorzędnych ale w przekroju całego widowiska, lepsze i skuteczniejsze okazały się miejscowe. W 20 minucie prowadzenie Medykowi dała Gawrońska. Po kontrze, w 34 minucie krakowiankom remis dała Maziarz. Przed przerwą, liderki tabeli pokusiły się jednak o odzyskanie prowadzenia i dzięki trafieniu Kostovej, Medyk na drugą odsłonę wyszedł w dużo lepszych nastrojach. Koninianki po pauzie nie sprokurowały już kłopotów i po golach Daleszczyk w 62 oraz Dudek w samej końcówce, pokonały AZS UJ Kraków 4:1.

Ekstraliga Kobiet, 11.03.2017
Medyk Konin – AZS UJ Kraków 4:1 (2:1)
Gawrońska 20, Kostova 40, Daleszczyk 62, Dudek 88 – Maziarz 34

Medyk: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Agata Guściora, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Dagmara Grad (Paulina Dudek), Sandra Sałata, Patrycja Balcerzak, Katarzyna Daleszczyk, Lilyana Kostova, Anna Gawrońska
AZS UJ: Karolina Klabis – Katarzyna Ładocha, Kinga Wilk, Magdalena Konopka, Małgorzata Bartosiewicz (Aleksandra Łagowska), Karolina Dul (Katarzyna Grzywińska), Ewelina Bolko (Agnieszka Bryzek), Natalia Sitarz, Anna Zapała (Magdalena Gozdecka), Justyna Maziarz, Weronika Wójcik (Natalia Malota).

Źródło: futmal.pl i MedykTV

Możliwość komentowania jest wyłączona.