Jagiellonki, kilka dni po odzyskaniu tytułu Mistrza Polski w Futsalu, udały się do Konina na inaugurację rundy wiosennej Ekstraligi Kobiet (boiska trawiaste) na mecz z Mistrzem Polski – Medykiem. Podopieczne trenera Krzysztofa Kroka dzielnie stawiły czoła koniniankom i porażka 1:4 wobec tej 0:12 w Krakowie wydaje się nienajgorszą inauguracją rozgrywek w tym roku. Sam mecz momentami przypominał pojedynek drużyn równorzędnych ale w przekroju całego widowiska, lepsze i skuteczniejsze okazały się miejscowe. W 20 minucie prowadzenie Medykowi dała Gawrońska. Po kontrze, w 34 minucie krakowiankom remis dała Maziarz. Przed przerwą, liderki tabeli pokusiły się jednak o odzyskanie prowadzenia i dzięki trafieniu Kostovej, Medyk na drugą odsłonę wyszedł w dużo lepszych nastrojach. Koninianki po pauzie nie sprokurowały już kłopotów i po golach Daleszczyk w 62 oraz Dudek w samej końcówce, pokonały AZS UJ Kraków 4:1.