Derby Małopolska dla Lex Kancelarii! Beniaminek ze Słomnik niespodziewanie ograł wicemistrzów Polski i jednego z faworytów całej ligi – ekipę AZS UJ Kraków!

Rywalizacja rozpoczęła się od ataków gości. Już w pierwszej minucie obecne wicemistrzynie Polski oddały niecelny strzał na bramkę Król. W odpowiedzi świetnym wyczuciem wykazała się Sobolewska, która wygarnęła piłkę rywalce, pomknęła w stronę bramki i oddała celny strzał złapany jednak pewnie przez Karolinę Klabis. Drużyna Jagiellonek dominowała i dłużej utrzymywała się przy piłce, owocem czego były dwa groźne strzały, które oddały na bramkę gospodyń. Bardzo dobre interwencje Król ratowały skórę miejscowym. Słomniczanki nastawione były na grę z kontry. Po jednej z tego typu akcji Basta uderzyła wprost w bramkarkę rywalek. Kolejne minuty upływały na wielu podaniach AZS UJ. Goście utrzymywali się długo przy piłce, wymieniali wiele podań ale nie potrafili stworzyć kolejnych okazji bramkowych. W dwunastej minucie w odpowiedzi na niemoc „UJotu”, zawodniczki Miłosza Kocota skonstruowały świetną akcję, którą wykończyła Patrycja Gruchacz mijając rywalkę i umieszczając piłkę w siatce. Objęcie prowadzenia przez beniaminka nie przyniósł zmiany przebiegu spotkania. LEX Kancelaria dalej skupiona była na skutecznej grze w defensywie i wyprowadzaniu kontr. Piętnasta minuta przyniosła jednak wyrównanie wyniku. Na strzał zdecydowała się jedna z rywalek, piłka odbiła się od poprzeczki i spadła pod nogi Karoliny Dul, która nie miała problemów z umieszczeniem jej w bramce. Jeszcze przed przerwą kolejną szansę na zdobycie bramki miała Gruchacz. Stanęła ona oko w oko z bramkarką rywali i przegrała ten pojedynek. Do szatni Panie schodziły z wynikiem 1-1.

Druga część rywalizacji zaczęła się niespodziewanie. W pierwszej minucie to miejscowe zawodniczki oddały trzy groźne strzały, które musiały blokować ofiarnie rywalki. Kolejna groźna akcja w tej połowie była również autorstwa słomniczanek, piłkę na linii środkowej przejęła Matyja, podprowadziła kilka metrów ale podała niecelnie do Gruchacz. Te szanse stworzone przez zespół Lex Kancelarii wyraźnie pobudziły krakowianki do lepszej gry. Zaczęły one dominować jeszcze wyraźniej niż w pierwszej połowie. W siódmej minucie drugiej części spotkania fenomenalną interwencją popisała się Darda wybijając piłkę z pod nóg rywalki w sytuacji 3 na 1! W odpowiedzi na samotny rajd zdecydowała się Matyja. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów uderzyła, piłka odbiła się od słupka i nie wpadła jednak do bramki. Kolejne minuty to kilka pięknych parad w wykonaniu Anny Król. W dziesiątej minucie skróciła ona kąt i odbiła piłkę w sytuacji sam na sam z rywalką. Chwilę później naprawiała błąd Matyji wybijając piłkę wślizgiem poza polem karnym. W dwunastej minucie wspomogła ją poprzeczka w którą trafiła zawodniczka UJ po rozegranym rzucie z autu. Kolejna minuta to dwie kolejne interwencje Król, po strzałach najpierw z linii pola karnego, a następnie z bocznej strefy boiska. Oblężenie bramki Lex’a przerwała dopiero Ada Sobolewska przechwytując piłkę na połowie rywalek i oddając groźny strzał. Po tej akcji w ekipę Miłosza Kocota wstąpiły dodatkowe siły. Przechwyt zaliczyła tym razem Vypasniak, lecz nie opanowała piłki na tyle by zagrozić bramce rywalek. Kilkanaście sekund później ta sama zawodniczka zdecydowała się na uderzenie zza pola karnego, piłka zmierzała w kierunku okienka lecz świetną interwencją popisała się broniąca bramki rywali Klabis. Kluczowa dla losów spotkania okazała się siedemnasta minuta. Wtedy to Matyja minęła rywalki w akcji indywidualnej i wyłożyła jak na tacy piłkę Sobolewskiej, której nie pozostało nic innego jak wpakować piłkę do siatkidając gospodyniom prowadzenie! Na trzy minuty przed końcem beniaminek Futsal Ekstraklasy Kobiet prowadził 2-1 i był o krok od sprawienia wielkiej sensacji. Zawodniczki z Krakowa nie złożyły oczywiście broni, próbowały doprowadzić do wyrównania. Najlepszą sytuację miały w dziewiętnastej minucie gdy strzał ich zawodniczki lecący pod poprzeczkę odbiła Anna Król. W ostatniej minucie wykonywały jeszcze rzut wolny ale nic z niego nie wyniknęło.

LEX Kancelaria Słomniki pokonała AZJ UJ Kraków 2:1 sprawiając świetny świąteczny prezent kibicom zespołu. W swoim debiutanckim sezonie na parkietach Ekstraligi pokonały wicemistrzynie Polski grając od początku do końca skutecznie z jasnymi i klarownymi założeniami taktycznymi.