Ekstraliga Kobiet, 11.11.2017
Medyk Konin vs AZS UJ Kraków 5:0 (2:0)
1:0 Sandra Sałata 12′
2:0 Paulina Dudek 38′
3:0 Paulina Dudek 56′
4:0 Paulina Dudek 67′ k
5:0 Lilyana Kostova 89′

Sędziowała: Anna Adamska

MEDYK: Dolan – Ficzay (76′ Helińska), Slavcheva (90′ Zając), Sałata, Chudzik, Sikora, Olejniczak, Kaletka, Dudek, Shuppo (46′ Kostova), Gawrońska (86′ Gawlak)

AZS UJ: Klabis – Woźniak, Sirant, Malota, Konopka, Ładocha (72′ Bartosiewicz), Knysak (56′ Bryzek), Kubaszek, Zapała (46 ‚Maziarz), Nieciąg, Wójcik

 

W eksperymentalnym składzie, bez Sitarz, Dul, Wilk, Ferfeckiej(kontuzje) oraz Bolko (kartki), z rekonwalescentkami po artroskopiach kolan – Knysak i Bartosiewicz, rozpoczęły zmagania z Mistrzem Polski zawodniczki Jagiellonek. Było do przewidzenia, że Medyczki po przegranej z Górnikiem i słabej pierwszej połowie meczu w Białej Podlaskiej, będą chciały w meczu w Koninie zmazać plamę po słabych występach. I tak też wyglądał ten mecz. Medyk atakował, a AZS UJ się bronił. Już w 12. minucie Sandra Sałata wyprowadziła swój zespół na prowadzenie. W 38. minucie było już 2:0. Piłkę Sirant zabrała Shuppo, dograła w pole karne gdzie pierwszego gola strzeliła Paulina Dudek. Do przerwy wynik się nie zmienił. Jagiellonki straciły trzecią bramkę w 56. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony Gawrońskiej i strzale Dudek , która ponownie pokonała Klabis. Jedenaście minut później Paulina Dudek skompletowała hattricka, tym razem z rzutu karnego po faulu na Kaletce. Wynik spotkania w 89. minucie ustaliła Kostova. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem Medyka, który pokazał dużą jakość zespołową i indywidualną. Trzeba jednak  zaznaczyć że Jagiellonki do ostatniej minuty chciały grać w piłkę i zakończyły mecz w dobrej kondycji fizycznej. Ten fakt i możliwy powrót do kadry kilku zawodniczek nieobecnych w Koninie daje nadzieję na dobry wynik w środowym meczu z AZS Biała Podlaska.

Możliwość komentowania jest wyłączona.