Z początkiem maja reprezentacja Polski w futsalu kobiet weźmie udział w bardzo prestiżowym turnieju w Moskwie. Rywalkami Polek będą reprezentacje Rosji (mecz zostanie rozegrany 6 maja), Hiszpanii (7 maja) i Iranu (9 maja). Jak mówi selekcjoner kadry Wojciech Weiss – zagramy z najlepszymi zespołami na świecie! Bardzo doświadczonymi i ogranymi na arenie międzynarodowej. Rosja to aktualny wicemistrz świata, Hiszpania trzecia ekipa świata, a Iran siódma.

O randze moskiewskiego turnieju świadczy dodatkowo fakt, że Rosjanki i Hiszpanki to etatowe uczestniczki mistrzostw świata kobiet w futsalu – brały udział w każdym mundialu. Co więcej, Hiszpanki na każdej imprezie stawały na podium. Rosjanki mają w swoim dorobku trzy medale.

Biało-czerwone nie zamierzają jednak klękać przed rywalkami na kolana. – Chcemy zobaczyć w jakim miejscu jesteśmy na tle najlepszych. Chcemy pokazać się w Europie, pokazać, że istniejemy, że warto nas zapraszać i trzeba się z nami liczyć! Ale chcemy się też uczyć, bo od kogo jak nie od najlepszych – pyta retorycznie selekcjoner.

Miło nam poinformować, że w składzie reprezentacji Polski na ten turniej znalazło się aż 5 zawodniczek z Naszego Klubu. Są to: Karolina Klabis, Magdalena Knysak, Justyna Maziarz, Natalia Sitarz i Kinga Wilk. Trzymamy kciuki za dobre wyniki kadry i udane występy naszych zawodniczek.

źródło: https://www.laczynaspilka.pl/

Możliwość komentowania jest wyłączona.