Bramki: Paulina Zawiślak (2,15), Nikol Kaletka (4,69)
CZARNI: Weronika Klimek – Andrea Horvathova, Patricia Fischerova (87′ Magdalena Dragunowicz), Nikol Kaletka, Stanislava Liskova (62′ Patrycja Matla), Paulina Zawiślak, Marta Mika (80′ Natalia Frączak), Joanna Operskalska, Julia Wycisk, Petra Zdechovanova (69′ Kamila Tkaczyk), Anna Maria Smidova (77′ Karolina Wieczorek)
TRENER: Grzegorz Majewski
AZS UJ: Karolina Klabis – Katarzyna Ładocha (75′ Katarzyna Kuciel), Magdalena Gozdecka (30′ Ewelina Bolko), Magdalena Konopka, Malgorzata Bartosiewicz, Magdalena Knysak, Agnieszka Bryzek (70′ Karolina Dul), Anna Zapała (83′ Natalia Malota), Kamila Ferfecka, Justyna Maziarz (87′ Aleksandra Łagowska), Natalia Sitarz
REZERWA: Kinga Wilk
TRENER: Krzysztof Krok

W słoneczne popołudnie Akademiczki spotkały się z jednym z kandydatów do zajęcia czołowych miejsc w Ekstralidze kobiet.
Jak było do przewidzenie gospodynie z dużym animuszem już od pierwszej minuty „rzuciły się” na nasze zawodniczki, grając aktywnie, z dużą determinacją i wysoką jakością piłkarską, jaką charakteryzują się czołowe polskie zawodniczki wspomagane pięcioma piłkarkami ze Słowacji.
Po piętnastu minutach na tablicy widniał wynik 3-0. Już w drugiej minucie, wynik spotkania otwarła Paulina Zawiślak wykorzystując dobre dośrodkowanie Nikol Kaletki. Po dwóch minutach asystująca Kaletka tym razem stała się strzelczynią bramki na 2 – 0.
Trzeciego gola w 15 minucie, po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym strzela Paulina Zawiślak i uzyskuje swoje drugie trafienie w tym meczu.
Wydawało się, że mecz zakończy się wysokim wynikiem dla gospodyń, jednak od piętnastej minuty spotkanie się wyrównało. Oczywiście Czarne Sosnowiec były zespołem częściej utrzymującym się przy piłce jednak Jagiellonki zdecydowanie poprawiły swoją grę w obronie i zaczęły, co jakiś czas niepokoić bramkarkę gospodyń. W pierwszej połowie najlepszą sytuację miała Natalia Sitarz jednak przegrała bezpośredni pojedynek sam na sam z bramkarką Czarnych. Szkoda, ponieważ bramka dałaby zapewne większą wiarę w swoje umiejętności drużynie gości.
Druga połowa rozpoczęła się i toczyła się tak jak ostatnie 30 minut pierwszej.
Czarne atakowały a zawodniczki AZS UJ kontratakowały. Po jednej z takich kontr arbiter spotkana podyktowała karnego za zagranie ręką w polu karnym dla Akademiczek. Do jedenastki podeszła Magdalena Knysak jednak jej strzał w pięknym stylu obroniła bramkarka Czarnych.
Jak mówi porzekadło piłkarskie – niewykorzystane sytuacje się mszczą, tak też się stało. Reprezentantka Polski Nikol Kaletka w 68 minucie po pięknej indywidualnej akcji w polu karnym zdobyła swoją drugą bramkę ustalając wynik meczu na 4 – 0.
Mimo porażki można po tym meczu powiedzieć, że widać progres w grze Akademiczek, co dobrze wróży w dalszej części rundy jesiennej.

Możliwość komentowania została wyłączona.