W trzeciej kolejce I ligi kobiet  zawodniczki AZS UJ Kraków wyszły na mecz w pełnej koncentracji w konkretnym celu. Dodatkowo trener mobilizował w szatni mówiąc ” Dziewczyny gramy o 6 pkt…” .Więc nie mogło być inaczej.

W pierwszej odsłonie gry, było dużo akcji z obu stron , oba zespoły chciały strzelić bramkę. Walka w środku pola o każdy metr boiska była bardzo wyrównana. Gospodynie słały długie podania do bocznych pomocniczek i  napastniczki, lecz bez efektów.Pierwszą dogodną sytuacje na strzelenie bramki miała Knysak , lecz uderzyła wprost w bramkarkę. Nieco później Dul uderzając z powietrza minimalnie chybiła. Kilka dogodnych sytuacji miała jeszcze Zapała, lecz skuteczność zawiodła. W 42 minucie , wynik otworzyła Knysak technicznym uderzeniem z lewej strony boiska.

W drugiej połowie, gospodynie chcąc  odrobić straty podeszły wysoko nie dając możliwości rozgrywania piłki. Atakowały coraz większym pressingiem, „Jagiellonki” wciąż grały swoje utrzymując swój wysoki poziomu i pokazały, że są lepsze.

W 64 minucie Dul z końcowej linii boiska wycofała futbolówkę do stojącej na 6 m Knysak, a ta wtoczyła piłkę do pustej bramki. Ciągle sytuacje miała jeszcze Zapała , lecz nie mogła się wstrzelić.W pewnym momencie to „Sosnowianki” przejęły grę i groźnie atakowały. Nie minęło długo i w 78 minucie Kuśmierczyk zagrała piłkę za obrońców , a Podżus pewnie uderzyła w długi róg bramki. Pod koniec jeszcze piłkarki AZS-u atakowały przybite gospodynie , lecz wynik nie uległ zmianie.

Czarni Sosnowiec – AZS UJ Kraków 0:3 (0:1)
Bramki: Podżus 57, Knysak 43, 64
Czerwona kartka: Jaszek

Czarni: Polok – Luty, Foltyn, Sobota, Wójcik – Pilot, Dec (Wieczorek), Konieczna, Gębka – Jaszek, Bydlińska (Zabiegała)

AZS UJ: Kowalczyk – Kuśmierczyk, Helizanowicz (90 Ładocha), Kasprzycka, Gruszka – Podżus, Wójcik, Bartosiewicz (75 Wilk), Knysak – Zapała, Dul (88 Juszczak)

Żródło:
www.kobiecapilka.pl

Możliwość komentowania jest wyłączona.