Sparta Daleszyce – AZS UJ Kraków 0-4 ( 0-4 )

Bramki: Gozdecka 3’, Dul 17’, Bryzek 29’, Ferfecka 42’

Kalita – Gozdecka, Konopka, Grzywińska – Malota , Bolko ( Bartosiewicz 46’), Dul (Zapała 46’), Bryzek (Ładocha 60’), Łagowska – Ferfecka, Kuciel

Lider trzeciej ligi świętokrzyskiej podejmował ekstraligowy zespół z Krakowa i jak było do przewidzenia, to zespół Jagiellonek prowadził grę dominował na boisku w Daleszycach. Krakowianki, pomimo nieobecności pięciu kadrowiczek, przebywających na zgrupowaniu reprezentacji Polski w futsalu prezentowały się bardzo dobrze.

W większości rezerwowe podczas meczów ekstraligowych zawodniczki (w tym debiutujaca w bramce Jagiellonek Aleksandra Kalita) miały możliwość rozegrać pełne 90 minut i trzeba powiedzieć, że egzamin zdały na 4.0. Akcje przeprowadzane były szybko, sprawnie i z rozmysłem, co zaowocowało czterobramkowym prowadzeniem do przerwy. Jedynie, do czego można mieć pretensje w tym meczu to skuteczność w drugiej połowie, ale na usprawiedliwienie należy dodać, że bardzo dobrze broniła bramkarka
z Daleszyc, która uchroniła gospodynie od straty większej ilości bramek.

Ale po kolei:

Bramka na 1-0 to strzał Gozdeckiej z rzutu karnego po faulu na Ferfeckiej w 2 minucie. 2-0 to atomowy strzał z 25 metrów i przepięknej urody bramka Karoliny Dul w 17 minucie. Dwie następne bramki to rewelacyjne podania Eweliny Bolko do Agnieszki Bryzek w 29 minucie i Kamili Ferfeckiej w 42 min, które to podania pozwoliły zamienić sytuacje jeden na jeden z bramkarką Sparty na bramki.

W drugiej połowie bramki już nie padły, ale wynik pozwolił na awans do 1/8 finału PP, w którym Jagiellonki gościć będą drużynę Mitechu Żywiec.