W 13. kolejce I Ligi Południowej drużyna AZS UJ Kraków zmierzyła się na wyjeździe z zajmującym piąte miejsce w tabeli Golem Częstochowa. Spotkanie przyniosło kilka ładnych, składnych akcji, ale bramek niestety jak na lekarstwo.

Od samego początku spotkania Krakowianki starały się narzucić rywalkom swój styl gry. W efekcie czego Częstochowianki zmuszone były do biegania za piłką i ewentualnie po jej przechwycie prób przeprowadzania kontrataków. Jagiellonki natomiast próbowały budować akcje zespołowe. Po jednej z nich, już w 7. minucie błyskawiczna wymiana piłki pomiędzy Zapałą – Maziarz – Sitarz została zakończona mocnym, zaskakującym uderzeniem z 16 metrów i zakończyła się bramką dającą prowadzenie przyjezdnym. Po tej akcji Krakowianki nieco się cofnęły, oddały inicjatywę gospodyniom, lecz te nie potrafiły poważniej zagrozić bramce strzeżonej przez Popławską. Najgroźniejsze w wykonaniu gospodyń były rzuty rożne. Po jednym z nich, niefortunnie odbita piłka spadła pod nogi jednej z zawodniczek Gola 5 metrów przed bramką, lecz uderzenie przeleciało obok bramki gości. Gospodynie broniły się na tyle dobrze, że nie dopuszczały do niebezpiecznych sytuacji pod bramką Klabis, a kilka niegroźnych strzałów ze strony Krakowianek pewnie wyłapała bramkarka z Częstochowy.

Druga część spotkania, to próba gry gospodyń długimi podaniami, które najczęściej padały łupem obrończyń z Grodu Kraka oraz kilka dogodnych sytuacji po stronie gości. Aktywne w tej części gry skrzydłowe Jagiellonek raz po raz wygrywały pojedynki 1 na 1 z obrończyniami, lecz ich dośrodkowania wyłapywała bramkarka gospodyń lub defensorki wybijały na rzuty rożne. Od czasu do czasu próbowały one też strzałów lecz bezskutecznie. Bardzo dobrze w grze obronnej zaprezentowały się również środkowe pomocniczki, które nie pozwalały na rozegranie składnych akcji zawodniczkom Gola. Dodatkowo posyłały raz po raz prostopadłe podania. Większość z nich co prawda przerywała bramkarka gospodyń, ale swoje szanse miały również Sitarz, Maziarz, czy Biskup, które nie potrafiły jednak wygrać pojedynków oko w oko z Klabis.

Zawodniczkom Gola nie udało się w tym spotkaniu oddać celnego strzału na bramkę, a Krakowianki nie grzeszyły skutecznością. W efekcie takiego obrotu spraw Jagiellonki wygrały 1:0 i dopisały do swojego dorobku kolejne 3 punkty i wciąż pozostają na drugiej pozycji w tabeli ze stratą 2 oczek do lidera.

 

AJD GOL Częstochowa : AZS UJ Kraków 0:1 (0:1)
Sitarz 7’

GOL: Klabis – Sukiennik, Rokosa, Wójcik, Jeziorska, Jędrak, Matczak (75. Rak), Dąbrowa, Wodarz (46. Woszczyńska), Klyta, Ciupa (80. Sulisz)

AZS UJ: Popławska – Biskup (90’ Porosło), Wilk, Gozdecka, Malota, Maziarz, Dul, Bryzek, Zapała (85’ Howińska), Sitarz, Ładocha
BRAMKA:

Możliwość komentowania jest wyłączona.